Strona główna » Zdrowie i uroda » Zioła na menopauzę – najlepsze zioła łagodzące objawy przekwitania

Zioła na menopauzę – najlepsze zioła łagodzące objawy przekwitania

Zioła na menopauzę – najlepsze zioła łagodzące objawy przekwitania

Menopauza może być nieprzyjemnym etapem w życiu kobiety. Wiąże się z fizycznymi, psychicznymi i emocjonalnymi zmianami, które nierzadko są wyzwaniem. Istnieją jednak naturalne środki, które mogą pomóc zmniejszyć skutki menopauzy i ułatwić funkcjonowanie podczas tego przejściowego okresu w życiu każdej kobiety. Najlepsze zioła na menopauzę to te, które mają pozytywny wpływ nie tylko na fizyczne, ale również psychiczne objawy. Zioła w tym okresie łagodzą te objawy oraz przywracają spokój i równowagę.

Dziurawiec – przywraca uczucie spokoju

Wiele kobiet podczas menopauzy doświadcza niskiego nastroju oraz uczucia niepokoju. Dziurawiec znany jest z tego, że poprawia nastrój, przywraca uczucie spokoju, łagodzi stres i niepokój. Wpływa również na uderzenia gorąca, zmniejszając je, które są jednym z objawów menopauzy. Dlatego więc dziurawiec uważany jest za jedno ziół, które doskonale uzupełni dietę kobiet, które właśnie przechodzą lub wchodzą w ten okres menopauzy.

Rumianek – najlepszy na choroby skóry i nie tylko

Rumianek jest jednym z ziół, który stosowany jest od tysięcy lat, w leczeniu różnych dolegliwości zdrowotnych. Znany jest ze swoich właściwości antybakteryjnych i przeciwzapalnych. W okresie menopauzy rumianek może pomóc złagodzić uderzenia gorąca, problemy ze snem i drażliwość, które często towarzyszą kobietom w tym stanie. Rumianek posiada również właściwości przeciwstarzeniowe, które pomagają w walce ze zmarszczkami i innymi oznakami starzenia. Rumianek może być przyjmowany przez wszystkie kobiety. Jest łagodnym i delikatnym ziołem. Rumianek najlepiej przyjmować w postaci herbaty.

Maca – regulator hormonów

Maca to korzeń, pochodzący z Ameryki Południowej, używant od tysięcy lat. Maca uważana jest za regulator hormonów, dzięki czemu jest świetnym wyborem podczas menopauzy. Dodatkowo Maca obniża ryzyko osteoporozy i innych chorób, które często są wynikiem niskiego poziomu estrogenów. Maca może również świetny wpływać na libido, jest więc dobrym wyborem u osób, które narzekają na swój popęd płciowy. Niektóre badania wskazują nawet, że maca może również wpływać korzystnie na płodność. Należy jednak pamiętać o tym, że maca nie reguluje poziomu estrogenów. Oznacza to, że nie zastąpi hormonów, które ciało kobiety produkuje naturalnie, bądź wspomagane lekami. Maca najlepiej jest przyjmować w formie proszku.

Żeń-szeń – energia oraz poprawa nastroju

Żeń-szeń jest jednym z najbardziej popularnych ziół używany w kulturach azjatyckich od tysięcy lat. Mówi się, że żeń-szeń zwiększa energię, wytrzymałość oraz poprawia nastrój. Dlaczego żeń-szeń jest dobrym wyborem dla kobiet z menopauzą? Okres ten sprawia, że kobiety często mają uczucie wyczerpania i braku motywacji. Żeń-szeń sprawi więc, że zwiększenie poziomu energii oraz poprawa nastroju zniwelują te przykre objawy psychiczne. Dodatkowo może on również pomóc zmniejszyć niepokój, który również towarzyszy kobietom w okresie menopauzy. Żeń- szeń znany jest również z właściwości przeciwstarzeniowych, które mogą pomóc w utrzymaniu młodzieńczego wyglądu. Żeń-szeń najlepiej przyjmować w formie kapsułek

Zioła – sposób na menopauzę

Ziołowe środki zaradcze są naturalnym i zdrowym sposobem, aby walczyć z objawami menopauzy. Wymienione zioła pomogą złagodzić objawy takie jak uderzenia gorąca, niepokój, problemy ze snem i znów cieszyć się pełnią życia.

0 komentarzy

Wyślij komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Polecane artykuły