Kampania skierowana jest do babć i dziadków,
aby pokazać rosnący problem cukrzycy i otyłości wśród dzieci. Chcemy pokazać jak można wesprzeć wnuki w trosce o ich zdrowsze życie w lepszej formie.
Fundacja Medicover od czterech lat prowadzi działania mające na celu podnoszenie świadomości w zakresie zagrożeń wynikających ze złej diety i braku ruchu. M.in. prowadzi Ogólnopolski Program Profilaktyki Cukrzycy i Chorób Cywilizacyjnych PoZdro!, od 2014 roku, który walczy o zdrową teraźniejszość i przyszłość polskich dzieci. Dotychczas obejmował uczniów klas gimnazjalnych w 4. polskich miastach – Gdyni, Warszawie, Wrocławiu, Lublinie i kilku gminach ościennych. Od roku szkolnego 2017/2018, w związku z reformą edukacji – Program kieruje swoje działania także do uczniów klas IV wybranych szkół podstawowych.

Celem PoZdro! jest doprowadzenie do poprawy stanu zdrowia dzieci poprzez zmniejszenie ryzyka wystąpienia u nich w przyszłości cukrzycy, zwłaszcza typu 2, i innych chorób cywilizacyjnych. Program przeciwdziała nadwadze i otyłości wśród dzieci i młodzieży, podnosi świadomość zdrowego trybu życia wśród całych rodzin, które razem z dzieckiem są do niego zapraszane. Dotychczas, już ponad 60 000 młodych ludzi skorzystało z Programu. Wszystkie elementy Programu są bezpłatne dla jego uczestników.